Bildiğiniz üzere, “1000 çocuğa 1000 bisiklet” mottosuyla yola çıkan, Veloturk‘ü sizlere tanıtmıştık. Şimdi ise, yelken dünyasından Keyif 60 ekibi, Veloturk‘e destek oluyor. Bizde neler yaptıklarını, Keyif 60’dan Elif Gümrük‘e sorduk.

 
Veloturk’e teknenizde yer verdiniz. Bu kararı nasıl aldınız?
Biz ekip olarak sadece yelken sporunu değil, birçok farklı sporu da sevip takip eden bir ekibiz. Keyif 60 ekibinin içinde hem profesyonel hem amatör olarak bisiklet sporuyla ilgilenmiş ve halen ilgilenen kişiler mevcut ve bisiklet sevgisinin çocukluktan gelen bir sevgi olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Veloturk oluşumunu ise en başından beri takip ediyoruz ve Türkiye’de çok önemsenmeyen bir konuya sıkı bir şekilde çalışarak ilgi çekmeye çalıştıklarının farkındayız. Biz de sponsor desteğiyle yarışmayan bir ekip olduğumuz için reklamını yapmamız gereken bir marka olmadığından bütün ekibin destek olmak istediği bir sosyal sorumluluk projesine ucundan da olsa yardımcı olmak istedik. Yarışlardan önce ve sonra teknemizin baş tarafında Veloturk flamasını taşıyarak en azından diğer teknelerdeki kişilere ve özellikle Boğaz yarışlarında kıyıdan izleyebileceklere, Veloturk’ü duyurmak istedik.
                                              photo 2
Veloturk flamanız ne kadar size eşlik edecek?
2014 sezonu boyunca her gireceğimiz yarışa gidip gelirken flamamız teknemizde olacak.
photo 1
Keyif 60 ekibinin bisikletle alakası var mıdır? Kaç kişi sürer, ne sürer (yol-mtb-tur-şehir)?
Keyif 60 ekibinin büyük bir çoğunluğunun hayatının içinde bisiklet mevcut. En başta tekne sahiplerimizden Ercüment Gümrük 1960‘ların sonu ve 70‘lerin başında ODTÜ bisiklet takımında yarışırken ülkemizi milli olarak da temsil etmiş bir yol bisikletçisi. Profesyonel anlamda bisikleti bıraktıktan sonra da hayatının içinde hep bisiklet olmuş hatta bu sene sağlık sorunları nedeniyle ara verene dek, Avrupa’da masterlar yarışlarına da katılmaktaydı. Bir diğer ekip üyemiz Berk Arat ise üniversite yıllarında mtb yarışlarına katılıyordu, halen de dağ bisikleti tutkusu devam etmekte. Bisiklet sevgisi babasından geçmiş olan Elif Gümrük ise hiçbir zaman bisiklet yarışlarına katılmadı ancak düzenli olarak yol bisikletine binip, çeşitli amatör bisiklet etkinliklerini takip etmekte. Ekibimize kendi iş ve spor takvimi el verdikçe katılan Can Demirel ise triatlon yaptığı senelerde düzenli olarak bisiklet antremanı yapıyordu. Şimdi de zamanı el verdikçe bisiklete binmekte. Geri kalan ekip üyelerimizin hemen hepsinin şehir bisikleti var. Hatta geçen sene ekip arkadaşlarımızdan Merve Kaynar’a doğum gününde ekipçe toplanıp bisiklet hediye ettik. Bu saymış olduğum isimler dışında Özge Atçı, Zeynep Gümrük, Şafak Alus ve Onur Bayhan da düzenli olarak bisiklete biniyor, Serkan Topçu ve Mehmet Akyüz de en yakın zamanda bize bisiklette katılmak istediklerini dile getirdiler.
                                  photo 4
Keyif 60’ın yarışlarda durumları nedir? Nasıl gidiyor?
Açıkçası bu sene yat yarışlarımız, yarışları düzenleyen kulüp ile federasyon arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle biraz sekteye uğradı. Normalde temmuz ayına kadar yapılması planların bir kısmı iptal edildi ve toplam 4 yarışa katılabildik. Keyif 60 yarıştığı klasman olan IRC 2 grubunun en ağır teknelerinden biri olduğu için rüzgarın fazla olduğu yarışlarda daha iddialı bir tekne. Havanın hafif olduğu ilk 3 yarışımızda 10 ila 15 tekne arasında değişen katılımın olduğu yarışlarda genellikle grubumuzun ortalarında 6.lık gibi sonuçlar aldık. Ancak geçtiğimiz hafta sonu yapılan ve ilk defa Veloturk flaması ile çıkabildiğimiz Kalamış Yelken Kulübü 60. Yıl Eurofence-Demma Kupası’nı 3 yarış sonucunda 1.likle tamamladık. Veloturk bize rüzgarıyla geldi, umarız bundan sonraki yarışlarımızda da bize şans getirir.
photo 5

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s