• İlk hafta oluşan farklar büyük oranda korunuyor. Roglic, kırmızı mayoyu vestiyere bıraktı; ama yarışı kontrol altında tutmaya devam ediyor. Valdepenas de Jaen’da kazanarak rakiplerine bunun mesajını da verdi zaten: “Aradaki farklara aldanmayın, bu yarış benim!” Ezcümle, işler Roglic ve Jumbo-Visma’nın çizdiği rotada ilerliyor.
  • Movistar takip mesafesini koruyor. Kırmızı mayoya ulaşamayacaklar belki; ama MasLopez ikilisini podyumdan indirmek de hiç kolay olmayacak.
  • Eiking, emaneten giydiği kırmızı mayoda gayet iyi bir iş çıkarıyor. “Ha bugün, ha yarın bırakır” denirken altı gündür mayoyu taşımaya devam ediyor. Kısık sesli de olsa “Roglic hata mı etti?”, “Eiking sonuna kadar götürebilir mi?” soruları da sorulmaya başlandı bile. Eiking’in performansı her ne kadar takdire şayan olsa da, bu düşüncelerin fazla naif kaçtığını söylemem gerek. Çarşamba veya perşembe günü mayonun uzağında kalacağını söyleyebiliriz.
  • DSM’in gerilla tarzı yarışma şekli, izlemesi hayli keyifli bir noktaya geldi. Hemen her kaçışa üçer dörder kişiyle giriyorlar. Ve daha önemlisi, sayısal üstünlüklerini sonuca dönüştürmeyi gayet iyi biliyorlar. 2 Storer, 1 Bardet olmak üzere şimdiden üç etap kazanmayı başardılar. Dainese de sprint etaplarında istikrarlı şekilde podyum yapıyor. Böyle devam.
  • Hafta ortası iki şahane dağ etabımız olacak. Çarşamba günü Covadonga’ya, perşembe günü ise Vuelta’nın yeni keşfi Gamoniteiru’yu çıkacağız: 15 kilometre uzunluğunda ve yaklaşık %10 ortalama eğime sahip bir canavar… Herkesin (bisikletçiler hariç) perşembeyi iple çektiğine eminim. Gamoniteiru ile beraber genel klasman mührünü de büyük ihtimalle vuracağız.

* * *

Kırmızı mayo: Odd Christian Eiking
Yeşil mayo: Fabio Jakobsen
Mavi benekli mayo: Romain Bardet
Beyaz mayo: Egan Bernal

* * *

Eiking (-1′ 36″)
Martin (-42″)
Roglic
Mas (+35″)
Lopez (+1′ 28″)
Haig (+1′ 59″)
Bernal (+2′ 45″)
Yates (+2′ 58″)
Kuss (+3′ 23″)
Grossschartner (+3′ 55″)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s